(ФОТО) Нацијата на нозе, се слави победата над Швајцарија: Кој е Португалецот што има македонско потекло?

Вечерва Португалија ја совлада Швајцарија со неверојатни 6 : 1, а оваа вест со задоволство ја дочекаа Македонците кои дадоа недвосмислена поддршка на португалската репрезентација. Противник на моќната селекција беше Швајцарија чија победа во претходниот натпревар одекна како бомба во некои градови во Македонија. Доколку сте пропуштиле како се славеше овој резултат погледнете ТУКА. Сигурно […]